В Острозькій академії нагородили переможців конкурсу «Я — журналіст!»

09.04.2012

Найкращих юних журналістів Рівненської, Волинської та Хмельницької областей — переможців Четвертого міжобласного конкурсу учнівських творчих робіт «Я — журналіст!» — нагородили 5 квітня в Острозькій академії.

Цьогоріч конкурс зібрав рекордну кількість учасників — на розгляд журі надійшло 234 роботи від учнів 8-11 класів з трьох областей.

Співорганізаторами конкурсу «Я — журналіст!» є Національний університет «Острозька академія», Видавничий дім «ОГО» та управління освіти і науки Рівненської, Волинської та Хмельницької облдержадміністрацій. Автор ідеї та керівник конкурсу — викладач кафедри журналістики та літературознавства НаУ «Острозька академія», головний редактор ВД «ОГО» Віталій Голубєв. Меценатом цьогорічного конкурсу виступив Рівненський обласний благодійний фонд «Любіть Україну» (почесний голова — депутат Рівненської обласної ради Данило Корилкевич).

За умовами конкурсу, учасник мав надіслати творчу роботу на одну з двох тем: «Цікаве — поруч» (про цікаве місце в своєму регіоні чи цікаву людину, що живе поряд) або «Що б я змінив на краще у своєму населеному пункті?». До творчої роботи учасники додавали есе на тему «Чим приваблює мене професія журналіста».

На урочистій церемонії нагородження переможців конкурсу майбутніх журналістів привітали ректор НаУ «Острозька академія» Герой України Ігор Пасічник, перший проректор академії Петро Кралюк, депутат обласної ради, протектор Острозької академії Роман Василишин, заступник начальника управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації Петро Коржевський, голова обласного товариства «Просвіта» Світлана Ніколіна, засновник Видавничого дому «ОГО» і директор телерадіокомпанії «Рівне 1» Віктор Данилов. Переможці отримали дипломи, літературу з журналістики, пам’ятні призи від Острозької академії. Володарці диплому першого ступеня, восьмикласниці з Хмельницького Катерині Уманець пощастило особливо — з рук ректора академії Ігоря Пасічника вона отримала унікальне енциклопедичне видання «Острозька академія».

Ректор тепло привітав переможців конкурсу «Я — журналіст!» і висловив сподівання, що у майбутньому вони стануть спудеями Острозької академії. «Я впевнений у тому, що журналісти-випускники Острозької академії стануть новою генерацією журналістів, світогляд яких будуватиметься на двох китах — українській національній ідеї та християнській моралі, — наголосив Ігор Пасічник. — Вони будуватимуть нову українську пресу і дійсно прославлятимуть Україну».

Окрім основних призових місць, частину учасників конкурсу було також відзначено у номінаціях «Любіть Україну» (від однойменного фонду) та «Краща робота духовно-морального спрямування» (від декана гуманітарного факультету, настоятеля студентсько-викладацького храму преподобного Федора Острозького Василя Жуковського).

«Більшість переможців конкурсу минулих років пов’язали життя з журналістикою, і нині не лише здобувають відповідну освіту, зокрема, в Острозькій академії, а й активно співпрацюють із засобами масової інформації, — зазначив керівник конкурсу „Я — журналіст!“ Віталій Голубєв. — Ми залучаємо їх до участі і в інших проектах для школярів та молоді, приміром, у Школах універсального журналіста, які періодично проводимо, зокрема, й на базі Острозької академії. Упевнений, що і цьогорічні переможці гучно заявлять про себе у журналістиці».

В Острозькій академії нагородили переможців конкурсу «Я — журналіст!» В Острозькій академії нагородили переможців конкурсу «Я — журналіст!»