Конференція «Феномен Василя Стуса» в Острозькій академії

22.03.2012

Всеукраїнська наукова конференція «Феномен Василя Стуса» 22 березня проходила в Острозькій академії. У ній взяли участь науковці з провідних українських університетів та дослідних інститутів. Доповідачі конференції ґрунтовно дослідили творчість письменника, приділяли значну увагу окремим збіркам автора та періоду його життя в таборі ГУЛАГу. Після виступів розгорнулася дискусія між учасниками конференції, яка підтвердила, що Василь Стус — особлива постать в українському літературному процесі ХХ ст.

Організатор конференції викладач кафедри літературознавства та журналістики Роман Криловець зазначив: «Я дуже радий, що конференція здобула таких масштабів, адже цього року до нас приїхали учасники з Одеси, Рівного, Житомира, Дніпропетровська, Ізмаїла, Кам’янця-Подільського та Києва».

Кандидат філологічних наук, доцент із Кам’янець-Подільського національного університету Олег Рарицький поділився враженнями від перебування в Острозькій академії: «Я був тут минулого року і тепер приїхав ще раз взяти участь у цій конференції. Давній дух університету, організація, за яку хочу висловити окрему подяку, дають мені імпульс до наукової діяльності».