В Острозькій академії обговорили проблеми майнового права

24.02.2012

За сприяння Інституту права ім. І. Малиновського Національного університету «Острозька академія» 22 лютого відбулося засідання круглого столу «Проблемні питання реформи державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, що виникають на підставі правочинів».

Засідання проходило у формі обговорення та дискусії над основними недоліками нового закону. За круглим столом зібралися всі, кому не байдужий закон, що суттєво обмежує діяльність та функції нотаріату. Це і науковці, і представники Рівненського бюро технічної інвентаризації, адвокати, нотаріуси.

З актуальністю теми та порядком реєстрації прав власності в Україні сьогодні (доки закон лише набирає чинності) присутніх ознайомив Володимир Попов. Саму ж тему розкрила приватний нотаріус Острозького районного нотаріального округу Інна Бернацька.

«Основним недоліком нового закону є те, що нотаріуси не зможуть реєструвати документи у Всеукраїнському реєстрі, однак будуть займатися їхньою підготовкою та надсиланням до нього. А у випадку порушення нестимуть кримінальну, фінансову чи майнову відповідальність. Тобто тепер нотаріус буде лише користувачем реєстру...», — зазначила пані Інна.

Крім того велика плутанина чекає й на самих громадян, адже для того, щоб отримати право власності їм доведеться відвідати чимало інстанцій.

Розглянувши усі проблеми, учасники круглого столу підтримали ініціативу Інни Бернацької підготувати й надіслати листа з поправками та пропозиціями до Міністра юстиції України.

В Острозькій академії обговорили проблеми майнового права В Острозькій академії обговорили проблеми майнового права