Науково-практична конференція «Соціально-інформаційні процеси в державному управлінні та місцевому самоврядуванні»

23.02.2012

З ініціативи кафедри документознавства та інформаційної діяльності Національного університету «Острозька академія» та Рівненської обласної ради 22 лютого відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Соціально-інформаційні процеси в державному управлінні та місцевому самоврядуванні».

Науково-практична конференція проходила у два етапи — дистанційної участі та семінару. Перший полягав у створенні сайту конференції, на якому після розгляду оргкомітетом розміщувалися відібрані матеріали. Від часу розміщення матеріалів на сайті і до початку другого етапу конференції відбувалися обговорення статей та дискусії. Другий етап — науково-практична конференція — полягав у проведенні «круглих столів» з проблемних питань та секційних засідань із заслуховуванням доповідей.

Семінар вітальними словами відкрили Олена Шершньова, голова організаційного комітету конференції, кандидат наук з державного управління, завідувач кафедри документознавства та інформаційної діяльності Національного університету «Острозька академія» та Віталій Ундір, перший заступник міського голови Острога. Після цього відбулося обговорення проблем та перспектив діяльності органів місцевого самоврядування та місцевих державних адміністрацій.

Першим з доповіддю на тему: «Реалії та проблеми місцевого самоврядування» виступив Микола Грищук, кандидат політичних наук, магістр державної служби, доцент кафедри державно-правових дисциплін Інституту права імені Іоникія Малиновського Національного університету «Острозька академія». Продовжила обговорення Катерина Живодьор, головний спеціаліст організаційного відділу Рівненської районної ради з доповіддю на тему «Взаємодія місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування в Україні: проблеми та шляхи їх вирішення».

Наступними темами для обговорення були проблеми та перспективи впровадження положень Закону України «Про доступ до публічної інформації» у діяльність органів місцевого самоврядування та місцевих державних адміністрацій. Розпочала дискусію Марина Пашковська, аспірант Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України з доповіддю на тему «Удосконалення механізмів забезпечення прозорості і відкритості в діяльності органів державної влади». Про практичний аспект реалізації частини третьої статті п’ятнадцятої Закону України «Про доступ до публічної інформації» розповів начальник відділу організаційної роботи Рівненської обласної ради Богдан Сологуб.

Кандидат наук з державного управління, старший викладач кафедри документознавства та інформаційної діяльності Національного університету «Острозька академія» Сергій Штурхецький виступив із доповіддю на тему: «Стратегії взаємодії органів державної влади та інститутів інформації: проблеми та перспективи».

За результатами двох етапів конференції відібрано кращі статті, які планується опублікувати в «Наукових записках Національного університету «Острозька академія» (Серія «Культура і соціальні комунікації»).