Проблеми розвитку українських мас-медіа обговорили в Острозькій академії

26.01.2012

26 січня у Національному університеті «Острозька академія» відбулася Друга всеукраїнська науково-практична конференція молодих вчених «Нова інформаційна ситуація та тенденції альтернативного розвитку засобів масової комунікації в Україні». Координація заходу здійснювалася кафедрою документознавства та інформаційної діяльності. Участь у роботі конференції взяли представники студентсько-викладацького колективу Острозької академії та фахівці медіа галузі.

З вітальним словом до учасників заходу звернулися декан факультету політико-інформаційного менеджменту, кандидат політичних наук, доцент Андрій Рибак й завідувач кафедри документознавства та інформаційної діяльності, кандидат наук з державного управління, старший викладач Олена Шершньова.

У рамках роботи конференції відбулися обговорення проблематики новітніх тенденцій медіа розвитку та різнопланових аспектів соціальної комунікації у чотирьох секціях. По виголошенню наукових доповідей відбувся круглий стіл, де обговорили проблематику інтелектуальної складової інформації та особливості характеристик розмаїтої аудиторії споживачів того чи іншого інформаційного продукту. Значна кількість заявлених до конференції матеріалів стосувалися питання розвитку альтернативних медій в Україні. Ця проблематика, за словами модератора круглого столу, старшого викладача кафедри документознавства та інформаційної діяльності Юлії Маслової, набуває особливої актуальності серед студентства, яке є найактивнішим користувачем онлайнових ресурсів. «Чимало коментарів звучало на тему недовіри до сучасних засобів масової інформації, а також специфіки маніпулювання аудиторією. Приємно, що студенти, які долучилися до обговорення, вчаться критичному сприйняттю, вміло оперують термінологією, що стосується роботи з інформацією, висловлюють певні рекомендації щодо формування принципів інформаційної культури», — зазначила Юлія Маслова.

«В основі мого дослідження — використання маніпулятивних технологій для сприйняття інформації у мережі Інтернет. Ця тема особливо актуальна для молоді, яка значну частину часу „проводить у мережі“. Важливо виробити певні критерії верифікації наявної у онлайні інформації», — говорить магістрантка Ольга Нечипорук.

Черговий етап науково-практичної конференції засвідчив актуальність проблематики, породив чимало дискусій серед учасників, виявив перспективу подальшого вивчення та обговорення тенденцій розвитку комунікаційних технологій.

Доповіді учасників опубліковано окремим збірником.