Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, відділ кадрів, інформаційно-рекламний відділ, відділ міжнародних зв’язків, Центр вивчення спадщини Острозької академії, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

В Острозькій академії відбувся Симпозіум з канадознавства

26 лютого 2011

25-26 лютого в Національному університеті «Острозька академія» пройшов Симпозіум з канадознавства. Конференція відбулася за ініціативи Центру канадознавства НаУОА, за підтримки Посольства Канади в Україні та Рівненської обласної ради.

Симпозіум відвідали представники різних університетів України – Острозької академії, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Київського національного лінгвістичного університету, Львівського національного університету імені Івана Франка, Ужгородського національного університету, Рівненського державного гуманітарного університету. Особливу роль відіграла делегація Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича: саме чернівчанам належить першість у проведенні конференцій з питань вивчення Канади – в лютому 2010 року вони організували Першу конференцію з канадознавства.

Поряд із доповідями українських дослідників на симпозіумі були представлені доповіді закордонних науковців – магістра історії з Альбертського університету Пола Бродвея (м. Едмонтон, Канада), професора Дона Шіза з Коледжу Густава Адольфа (м. Сейнт-Пітер, США) та професора Стівена Норта з Університету Нью-Йорка.

Тематику доповідей можна умовно поділити на політичні (геополітика і суспільствознавчі аспекти канадознавства) та філологічні, культурологічні, гендерні та релігійні студії, а також питання українсько-канадських відносин (програми та проекти) та української діяльності в Канаді. Цікавими були також презентації, написані доповідачами на основі власного досвіду, здобутого завдяки участі в обмінній програмі «Канада. Світ. Молодь».

Важливо, що наприкінці симпозіуму відбувся круглий стіл, під час якого було озвучено напрацювання Центрів канадознавства у Чернівцях (директор – доц. Макар Віталій Юрійович), в Ужгороді (директор – проф.. Палінчак Микола Михайлович) та в Острозі (директор – доктор філософії Полковський Валерій Полікарпович), а також було обговорено можливості для подальшої співпраці. Цікавою інформацією про стипендії та програми канадського уряду та університетів поділилася представник Посольства Канади в Україні пані Ляриса Блавацька.

Варто відзначити відмінну організацію конференції та приємну, дружню атмосферу, яка панувала як під час роботи секцій, так і під час культурної програми для учасників заходу.