Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, відділ кадрів, інформаційно-рекламний відділ, відділ міжнародних зв’язків, Центр вивчення спадщини Острозької академії, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

IV Міжнародна науково-практична конференція з проблем культурної ідентичності

16 квітня 2011

У Національному університеті «Острозька академія» відбулася IV Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми культурної ідентичності: співвідношення традиційного і модерного аспектів ідентифікації», організована кафедрою культурології та філософії.

Під час пленарного засідання із вітальним словом до учасників з України та Польщі виступив ректор університету, професор Ігор Пасічник, за словами якого унікальність конференції полягає передусім в практичній значущості даної проблематики, що випливає із динамічності розвитку ідентичності в сучасній культурі. Також привітав гостей декан гуманітарного факультету, професор Василь Жуковський, зауваживши, що проблеми культурної та національної ідентичності є надзвичайно важливими та вже декілька років активно досліджуються в Острозькій академії, зокрема кафедрою культурології та філософії.

Під час пленарного засідання також виступили проректор з навчально-наукової роботи Острозької академії професор Петро Кралюк та доцент Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова Євгенія Більченко. У роботі секцій взяли участь дослідники практично з усіх регіонів України, а також науковці із Польщі.

За словами члена оргкомітету, викладача кафедри культурології та філософії Дмитра Шевчука, це вже четверта міжнародна конференція під загальною назвою: «Проблеми культурної ідентичності в ситуації сучасного діалогу культур», а темою цьогорічної конференції було обрано співвідношення традиційного і модерного аспектів ідентифікації. «Проблеми, що порушуються на конференції, потрібно розглядати через призму різних підходів, тому ми не обмежились співпрацею виключно з культурологами, а запросили до участі також  філософів, істориків, політологів, соціологів, філологів для того, щоб створити можливість всебічного обговорення різних аспектів проблеми культурної ідентичності» - зазначив Дмитро Шевчук.