Мауріціо Сорбелло: «Національний університет «Острозька академія» – це український Оксфорд»

14.12.2011

У рамках свого першого візиту в Україну бізнесмен, власник консалтингової компанії з питань управління у Бухаресті, почесний член Міжнародної правничої асоціації ELSA International, доктор права Університету міста Палермо Мауріціо Сорбелло відвідав Острозьку академію.

Італійський юриспрудент прибув до Острога на запрошення спудеїв Національного університету «Острозька академія», з якими він познайомився під час Національного Конгресу ELSA України (Європейська асоціація студенів-правників та молодих юристів) у Львові. Студенти посприяли налагодженню контакту між керівництвом вишу та доктором Сорбелло, результатом чого стало його чотириденне перебування в Острозі.

Доктор Мауріціо Сорбелло читав тематичні лекції для студентів усіх курсів Інституту права ім. І. Малиновського. Зокрема, перші дві академічні лекції стосувалися системи кримінального права в Італії, а наступними стали тренінги із підготовки публічних виступів. Метою тренінгів, як висловився сам доктор Сорбелло, був розвиток у студентів навичок міжособистісного спілкування. Італійський лектор отримав величезне задоволення від перебування в Острозі. Окрім часу, витраченого на підготовку та проведення лекцій, він намагався якомога ґрунтовніше вивчити історію університету, ознайомився з тенденціями українського стилю життя.

«Я просто вражений привітністю цих молодих людей, — розповідає доктор Сорбелло. — На конференції у Львові були також студенти з Києва та інших міст України, однак острозькі виявили особливу ввічливість та люб’язність. Тож, я просто не міг відмовити їм у візиті до вашого університету і викладав тут цілком на волонтерських засадах. На мою думку, Національний університет „Острозька академія“ — це український Оксфорд, принаймні атмосфера закладу мені дуже це нагадує. Я не проти викладати тут правничі дисципліни, але в мене виникла ще особлива зацікавленість — навчати італійської студентів факультету романо-германських мов. У мене навіть є належна філологічна підготовка для цього».

За весь цей час Мауріціо Сорбелло і студенти Острозької академії стали друзями і продовжуватимуть спілкування навіть після завершення візиту. Сам доктор пообіцяв, що неодмінно ще відвідає академію. Йому подобаються тутешні стосунки викладачів та спудеїв і та система освіти, яка втілюється у стінах Острозької академії.

Мауріціо Сорбелло: «Національний університет «Острозька академія» –  це український Оксфорд» Мауріціо Сорбелло: «Національний університет «Острозька академія» –  це український Оксфорд» Мауріціо Сорбелло: «Національний університет «Острозька академія» –  це український Оксфорд»