Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, відділ кадрів, інформаційно-рекламний відділ, відділ міжнародних зв’язків, Центр вивчення спадщини Острозької академії, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

У Острозькій академії обговорили питання занепаду історичної науки в Україні

13 квітня 2011

У Національному університеті «Острозька академія» 12 квітня відбулась презентація дослідницького проекту «Інституції історичної науки в Україні: аналіз пострадянських трансформацій», що виконується за підтримки Посольства Франції в Україні.

Із вступним словом виступили гості з Франції – Анн Дюрюфле (радник з питань культури та співробітництва Посольства Франції в Україні) та Гійом Колен (аташе з університетського та наукового співробітництва Посольства Франції в Україні). Вони висловили свої думки щодо організації літньої школи Soviet  legacies and post-Soviet practices: economy, politics, everyday life, що відбуватиметься в Острозі у липні 2011 року.

Презентував названий вище проект редактор часопису «Україна Модерна» Андрій Портнов. Обмінюючись думками з учасниками презентації щодо девальвації істориків в українському суспільстві, зокрема, у вищих навчальних закладах, він висловив свої тези стосовно підвищення професійного рівня істориків в Україні, провівши паралель з іншими країнами.

«Я не бачу такого механізму, котрий допоміг би вийти з кризи історичних кадрів. Україна повинна визнати західні дипломи. Потрібно змінити засади підготовки викладачів-істориків. Варто мати свою візію, бажання...» – з такими словами Андрій Портнов закінчив презентацію.

Активну участь в обговоренні взяли також викладачі кафедри історії Національного університету «Острозька академія».