Посол Індонезії: «Західна Європа насправді знаходиться в Острозькій академії»

14.12.2011

До Національного університету «Острозька академія» 13 грудня завітали представники Посольства Республіки Індонезія в Україні на чолі із Надзвичайним і Повноважним Послом пані Нінінг Сунінгсіх Рохадіат.

У рамках візиту посол прочитала студентам Національного університету «Острозька академія» лекцію на тему «Розвиток демократії в Індонезії». Вона детально розповіла про шлях розвитку країни, про сходинки, по яких суспільство підіймалося з року в рік. Проголосити у 1945 році незалежність, пережити кризу у 1997 році, зуміти подолати всі суперечності та слідувати за демократією — ось у чому полягав успіх Індонезії як держави. «Ми стали сильною країною і зуміли створити стабільність між політикою та економікою», — завершила свою розповідь пані Нінінг.

Також у складі закордонної делегації до Острозької академії приїхали радник-посланник з політичних питань пані Піндах Естуті Сунарто, другий секретар з інформаційних та соціально-культурних питань пані Тереза Амран, третій секретар з політичних питань пані Ерлі Віджаяні та співробітник відділу інформаційних та соціально-культурних питань пан Прабово Хіваман.

Після презентації студенти поспілкувалися з послом в інтерактивній формі. Вони обговорили низку актуальних питань, починаючи із секретів економічного розвитку і закінчуючи проблемами релігії. Студентка третього курсу факультету романо-германських мов Ліна Тимощук запитала пані посла про економічну кризу 2008 року: «Я цікавилася думкою пані Нінінг щодо того, чи впоралися світові лідери з подоланням цієї кризи і які недоліки сучасного світу сьогодні існують. Пані посол зазначила, що звісно лідери не змогли впоратися цілком, але були намагання і це приємно. Також вона рада, що Україна стоїть на шляху прогресивного розвитку». На зустрічне запитання, чи хотіла б студентка відвідати Індонезію, відповідь була однозначною: «Так, я б хотіла поїхати в Індонезію, особливо після сьогоднішньої презентації, після розповіді про культуру та мову цієї країни. Я гадаю, що варто побачити все на власні очі».

Після конференції ректор Національного університету «Острозька академія», Герой України, професор Ігор Пасічник поділився своїми враженнями і розповів про перспективи розвитку відносин між Індонезією та Україною: «Індонезія займає четверте місце у світі за величиною і третє за приростом економіки, це одна з найпотужніших країн і сьогодні індонезійський посол відвідує Острозьку академію. Пані Нінінг надзвичайно вражена тим, що усі студенти, присутні на зустрічі, спілкувалися з нею досконалою англійською мовою. І все це засвідчує рівень, на який вийшов наш університет. Ми з пані послом домовились про обмін студентами. І вже наступного навчального року спудеї Острозької академії поїдуть на навчання до Індонезії, а їх молодь завітає до нас».

Своє чергою, пані Нінінг Сунінгсіх Рохадіат зазначила: «Сьогоднішній прийом був надзвичайно гостинний. Я вражена організацією освіти, бібліотекою, стародруками. Маю надію, що найближчим часом в Індонезії з’являться такі самі гарні компактні університети, яким є Острозька академія». Вона також додала, що буде піднімати рівень свідомості й обізнаності про Острог безпосередньо в Індонезії, тому що їх провідні університети знають лише про відомі вищі навчальні заклади Західної Європи і абсолютно не мають уяви про те, що робиться тут. «Після сьогоднішньої зустрічі я з великою приємністю і захопленням буду казати всім про те, що Західна Європа знаходиться насправді в Острозі, в Острозькій академії. Я хочу повідомити про те, що відбувається в Острозі, нашій громаді в Індонезії», — завершила пані посол.

Посол Індонезії: «Західна Європа насправді знаходиться в Острозькій академії» Посол Індонезії: «Західна Європа насправді знаходиться в Острозькій академії» Посол Індонезії: «Західна Європа насправді знаходиться в Острозькій академії»