Молоді науковці обговорили проблеми політичної свідомості у посттоталітарному соціокультурному просторі

25.11.2011

У Національному університеті «Острозька академія» 24 листопада відбулась І Всеукраїнська міждисциплінарна науково-практична конференція студентів та молодих вчених «Політична свідомість у посттоталітарному соціокультурному просторі».

Як зазначила у вітальному слові проректор з навчально-виховної роботи Острозької академії, доктор психологічних наук Руслана Каламаж, мета цієї конференції — озвучити нові запитання та сформувати дискусію, що стане надзвичайно корисним досвідом для молодих науковців.

Загалом тематика доповідей учасників конференції була різноманітною, хоча здебільшого наголос робився на особливостях політичної свідомості, ролі засобів масової інформації у сучасному суспільстві, технологій формування іміджу та особливостях виборчих систем.

У рамках конференції відбувся також круглий стіл на тему: «Роль електронних медіа у політичному процесі», модератором якого виступала завідувач кафедри документознавства та інформаційної діяльності, кандидат наук з державного управління Олена Шершньова. Молоді науковці розглядали основні тенденції розвитку блогосфери в Україні, специфіку блогів на сайтах політичних партій та особливості поширення інформації в соціальних мережах. У підсумку учасники круглого столу дійшли висновку, що у майбутньому електронні медіа мають великі перспективи, але дана тема сьогодні потребує більш детального наукового вивчення.

Окрім цього, під час конференції відбувся майстер-клас на тему «Аналіз недоліків мажоритарної та пропорційної системи за допомогою теорії ігор». Його провів старший викладач Волинського національного університету ім. Лесі Українки, кандидат історичних наук Андрій Моренчук.

«Мені дуже сподобалась конференція, взяти участь у ній мене спонукали заявлені у програмі напрямки роботи, оскільки теми дуже „живі“ і актуальні. Не дивлячись на те, що це є молодіжна конференція, я знайшов можливість для себе поїхати і висловити власне бачення проблем. Приємно вразив справді академічний рівень доповідей студентів, подачі матеріалу та дискусій. Я брав участь у багатьох конференціях, однак тут я побачив справді живу і активну роботу всіх учасників» — зазначив пан Андрій.

Під час підбиття підсумків конференції студентам були вручені дипломи у номінаціях «найактивніший дискутант», «найоригінальніше представлення доповіді», «найрезонантніша доповідь» та «інноваційність доповіді».

Завершилася конференція словами заступника декана факультету політико-інформаційного менеджменту Національного університету «Острозька академія» з наукової роботи, кандидата психологічних наук Оксани Матласевич: «Тема сьогоднішньої конференції дозволила нам об’єднати наукові зацікавлення студентів різних спеціальностей в одному напрямі. Думаю, що якраз така дискусія спонукатиме молодих вчених переосмислити деякі речі та подивитись на них під новим кутом зору.»