Острозька академія вшанувала пам’ять загиблих у 1932-1933 рр.

25.11.2011

Студенти та викладачі Національного університету «Острозька академія» провели низку заходів щодо вшанування пам’яті жертв голодомору.

У вівторок, 22 листопада, студенти мали змогу переглянути фільми про голодомор і згадати події 1932-1933 років. Перша стрічка під назвою «Колос правди» містила документи, факти і свідчення очевидців трагедії, а друга — «Український геноцид, сповідь одного свідка» репрезентувала правдиві свідчення очевидця. «Голодомор 1932-1933 років називають катастрофою XX століття. Загальні втрати становили 9 мільйонів 941 тисяча осіб. Тому ми повинні пам’ятати про цю подію і завжди вшановувати пам’ять загиблих», — сказала організатор заходу, студентка третього курсу факультету романо-германських мов Тетяна Калічак.

Окрім цього, 24 листопада у Національному університеті «Острозька академія» відбулася загальноуніверситетська акція «Запали свічку». Спершу студенти та викладачі, побували на молебні у студентсько-викладацькому храмі преподобного Федора Острозького. Потім, запаливши свічки на подвір’ї університету, вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

«Україна мала багато чорних сторінок у своїй історії, але Голодомор 1932-1933 років, напевне, був найчорнішою. Тому пам’ятайте про це і не повторюйте помилок минулого», — зауважив доктор педагогічних наук, професор, декан гуманітарного факультету, настоятель студентсько-викладацького храму преподобного Федора Острозького Василь Жуковський.

Завершився День вшанування пам’яті жертв голодомору в Острозькій академії у студентському клубі університету вечором пам’яті тих, чиї імена були стерті з історії української нації.

Острозька академія вшанувала пам’ять загиблих у 1932-1933 рр.Острозька академія вшанувала пам’ять загиблих у 1932-1933 рр.Острозька академія вшанувала пам’ять загиблих у 1932-1933 рр.