Острозька академія відсвяткувала День української писемності та мови

10.11.2011

У Національному університеті «Острозька академія» відбулася низка заходів з нагоди святкування Дня української писемності та мови.

Розпочалося святкування ще минулого тижня із Всеукраїнської науково-практичної конференції «Актуальні проблеми української мови і мовлення». Також вчора студенти та професорсько-викладацький склад Острозької академії написали загальноуніверситетський диктант у знак любові та пошани до рідної мови.

Приєдналася до святкування і студія-театр «Слово», яка діє під керівництвом викладача кафедри української мови Любові Черухи. Студенти влаштували справжнє свято української писемності та мови. Вони презентували театральні постановки, декламували вірші та співали українські пісні.

Одним із важливих заходів у плеяді акцій з нагоди святкування Дня української писемності та мови в Острозькій академії стала вистава театральної студії «Дивись». Уривок із комедії Миколи Куліша «Мина Мазайло» презентували публіці студенти-актори 9 листопада під час великої перерви.

Також у цей день студенти поширювали стрічки із українською символікою та листівки «Розмовляємо українською», в яких наводились приклади правильного слововживання найпоширеніших фраз. А ще, на перервах всі охочі мали можливість висловити подяку рідній мові на встановлених стендах та написати відомі вислови про мову та слово.

Завершальним акордом у святкуванні Дня української писемності та мови в Острозькій академії став тематичний брейн-ринг за участі студентів п’яти факультетів: політико-інформаційного менеджменту, гуманітарного, романо-германських мов, міжнародних відносин та Інституту права.

Запитання брейн-рингу складалися із трьох блоків. Темою першого блоку було виникнення української мови та її русифікація і до нього входило 20 запитань. Другий блок присвячувався українській пісні і складався із 10 завдань. 8 питань містив третій блок — історичний. Для надання відповідей на кожне із завдань передбачалась одна хвилина.

За підсумками конкурсу, перемогу здобув гуманітарний факультет, друге місце посів факультет романо-германських мов, а почесне третє місце завоювали студенти факультету міжнародних відносин.

Острозька академія відсвяткувала День української писемності та мови Острозька академія відсвяткувала День української писемності та мови