Викладач Острозької академії — єдиний українець, який розмовляє мовою Ісуса Христа

28.08.2011

Викладач гуманітарного факультету Національного університету «Острозька академія», кандидат філологічних наук Дмитро Цолін вже багато років вивчає древню арамейську мову, якою розмовляли євреї в часи Ісуса Христа. Дмитро Цолін — єдиний в Україні, хто знає цю мову і може читати Біблію в оригіналі.

У світі всього сорок спеціалістів у цій сфері, в Україні — лише один, викладач Острозької академії. Наразі він вивчає переклади біблійної поезії Старого Заповіту, працюю над підручником, який планує видати восени цього року. Тоді ж Дмитро Цолін планує поїздку до Великобританії, з метою реалізації одного серйозного перекладацького проекту.

«Подолати всі труднощі у вивченні давніх та сучасних мов, — стверджує пан Дмитро, —допомагають самодисципліна і впертість. Зате коли читаєш стародавній текст в оригіналі, таке враження, ніби ведеш діалог з людиною, яка його писала. І немає відстані у понад два тисячоліття, тільки неймовірне відчуття занурення в історію».