Томи наукових праць і найвищі рейтинги — Острозька академія підвела підсумки навчального року

01.07.2011

Вчора, 30 липня, трудовий колектив Національного університету «Острозька академія» зібрався, щоб заслухати звіт ректора за навчальний рік, проаналізувати досягнення, окреслити перспективи та напрямки подальшої роботи.

Під час свого виступу ректор Ігор Пасічник зазначив, що 2010-2011 навчальний рік був дуже плідним для Острозької академії, особливо на науковій ниві.

Так, за вказаний період викладачами та аспірантами університету було захищено 11 дисертацій — 3 докторські та 8 кандидатських.

Науково-педагогічні працівники Острозької академії за останній навчальний рік опублікували 18 монографій, а також видали 7 підручників під грифом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

Не менш плідним виявився цей навчальний рік і для написання навчальних та навчально-методичних посібників. Їх викладачами Острозької академії опубліковано 20. До того ж, 9 із них під грифом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

Науково-педагогічні працівники Національного університету «Острозька академія» за цей рік взяли участь у 261 конференції, всеукраїнського та міжнародного рівня (Польща, Білорусія, Росія, Канада, Франція та ін.), а також опублікували 403 наукові статті, в тому числі у ВАКівських та закордонних виданнях. Так, наприклад, науковий співробітник науково-дослідної лабораторії когнітивної психології, що діє при кафедрі психолого-педагогічних дисциплін, шведський психолог Фрідріх Джонсон опублікував статтю у журналі «Когнітивна психологія» (США).

Підтвердили право Острозької академії носити звання науково-дослідного університету і студенти, адже за цей навчальний рік вони відвідали значну кількість конференцій та опублікували понад 300 наукових статей.

Окрім того, у 2010-2011 навчальному році студенти Національного університету «Острозька академія» стали переможцями всеукраїнських конкурсів студентських наукових робіт. Зокрема, Оксана Бурова здобула друге місце за напрямом «Політичні науки», Ілона Сіліванова отримала диплом другого ступеня за напрямом «Романо-германські мови і література», Катерина Сімак виборола диплом другого ступеня у галузі педагогічної та вікової психології, Олександр Юзюк здобув друге місце за напрямом «Економіка підприємства та управління виробництвом».

Зарекомендували себе студенти Острозької академії і на всеукраїнських олімпіадах. Так, студентка магістеріуму спеціальності «Історія» Олена Сидорчук здобула перемогу у Всеукраїнській олімпіаді з історії України.

Результатом плідної наукової діяльності студентів Острозької академії є не лише численні перемоги та участь у всеукраїнських і міжнародних конкурсах, змаганнях та дебатах, але і їх наукові видання. Так, магістрантка гуманітарного факультету Ольга Кирилюк підготувала словник авторських лексичних новотворів Павла Тичини, в якому представлено понад 1000 інновацій, а магістрантка Оксана Пухонська видала монографію, присвячену творчості Ігоря Павлюка.