Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, відділ кадрів, інформаційно-рекламний відділ, відділ міжнародних зв’язків, Центр вивчення спадщини Острозької академії, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

Острозька академія обрала вчителя року

13 травня 2011

Протягом одинадцятого та дванадцятого травня у стінах Національного університету «Острозька академія» відбувався VI Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Учитель року з предметів духовно-морального спрямування», приурочений 450-річчю Пересопницького Євангелія та 430-й річниці Острозької Біблії. Великомасштабне дійство було організоване за сприянням гуманітарного факультету та центру релігієзнавства Острозької академії.

На фестиваль до університету приїхало 65 осіб, що представляли майже усі області України. Кожен із вчителів готував і презентував творчий доробок у вигляді теки та слайдів з методичними вказівками, а також показував фрагмент уроку для визначеного класу.

За результатами змагань Олена Родікова (Кривий Ріг) посіла третє місце, а Йосип Шарко (Кузніцовськ) отримав нагороду другого ступеня. Перемогу у вищезгаданому конкурсі здобула тернопільчанка Ганна Самолюк, яка і стала вчителем року з предметів морально-духовного спрямування 2011.

Усіх учасників було нагороджено грамотами та духовними книгами. Проте найбільшим скарбом, на думку конкурсантів, є досвід, який вони отримали на фестивалі.