Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, відділ кадрів, інформаційно-рекламний відділ, відділ міжнародних зв’язків, Центр вивчення спадщини Острозької академії, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

В Острозькій академії відкрилась виставка ікон на склі

18 квітня 2011

За тиждень до Великодня, 14 квітня, у підземній художній галереї Острозької академії відкрилась виставка вихованців Парафіяльної художньої студії Луцького монастиря Св. Василія Великого «Українська ікона на склі».

На офіційне відкриття виставки дитячих ікон завітали художниця та витель юних іконописців Тетяна Мялковська, Консул Республіки Польщі у Луцьку Кшиштоф Савіцкі, луцькі художники та голова Спілки художників Волинської області Володимир Марчук, ігумен Луцького монастиря Св. Василія Великого о. Терентій, Волинський екзарх УГКЦ владика Йосафат Говера, а також родини та вчителі юних художників.

До уваги відвідувачів виставки були запропоновані роботи дітей та їх батьків без спеціальної мистецької освіти, які займаються творчістю впродовж двох років у художній студії при монастирі святого Василія Великого у місті Луцьку. Експозиція сформована з копій сорока репродукцій ікон на склі, оригінали яких знаходяться у приватних колекціях України та у музеях Франції. Символічно, що саме до Великодня ікони були представлені громадськості, оскільки дозволяють ще раз відчути особливий дух та настрій від наближення свята.

Усі бажаючі мають змогу переглянути експозицію ікон, яка зберігатиметься у підземній галереї Острозької академії до кінця травня.