Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, редакційно-видавничий відділ, відділ зв’язків з громадськістю, Центр вивчення спадщини Острозької академії, відділ працевлаштування, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на шістнадцяти престижних спеціальностях.

Факультети
Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

Студенти-політологи зі всієї країни слухали лекцію у стінах Острозької академії

18 квітня 2011

У рамках відкриття Всеукраїнської олімпіади з політології в Острозькій академії 14 квітня голова журі доктор політичних наук Сергій Римаренко прочитав учасникам лекцію «Ситуація у соціокультурному просторі в Україні». На думку доцента кафедри політології Острозької академії Юрія Мацієвського, читання таких лекцій на олімпіадах могло б стати хорошою традицією і надалі, оскільки в журі представлені висококваліфіковані спеціалісти у сфері політології.

Сергій Римаренко як провідний науковий співробітник Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Кураса НАН України продемонстрував студентам власне бачення регіональних особливостей та соціокультурних поділів в Україні. На його думку, сьогодні в державі існує загалом три найсуттєвіших поділи, які формуються внаслідок особливостей регіональних ідентичностей. У результаті маємо три чітко виражені регіони: Схід, Захід і Центр. Цей поділ підтримується поширенням регіональних міфів і стереотипів, впливом регіональних еліт та діяльністю фінансово-промислових груп кожного з регіонів. За словами Сергія Римаренка, саме ці соціокультурні поділи в Україні сьогодні є основою, на якій формуються передвиборчі симпатії та політичний вибір громадян.