Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, відділ кадрів, інформаційно-рекламний відділ, відділ міжнародних зв’язків, Центр вивчення спадщини Острозької академії, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

«Острозький неограф» представив свої нові здобутки

01 квітня 2011

Лексикографічна лабораторія «Острозький неограф», яка у 2007 році починала своє існування як гурток «Українська індивідуально-авторська неографія», 31 березня провела круглий стіл, присвячений проблемам авторської неографії факультету.

Під час засідання студенти та науковці Острозької академії та Рівненського державного гуманітарного університету виголошували свої доповіді і брали участь у диспуті: «Словотворчість поетів: розвиток чи засмічення рідної мови», який не залишив байдужим нікого з присутніх.

Магістрантки української філології Юлія Лісовська та Оксана Пухонська запропонували увазі гостей соціологічне дослідженя, в якому взяли участь 47 поетів з різних регіонів України. Як виявилося, 62% з них використовує неологізми у своїй творчості, а 83% вважає, що вживання неологізмів − прагнення сказати нове слово в поезії.

Викладач кафедри релігієзнавства Острозької академії Юлія Маслова, яка досліджує гендерні неологізми в українських ЗМІ, зазначила: «Українська мова - динамічна. Вона європейська і ми не можемо уникнути інновацій».

Наприкінці засідання ініціатор та керівник «Острозького неографа», доктор філологічних наук Галина Вокальчук подякувала організаторам і поділилася планами та перспективами.