Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, відділ кадрів, інформаційно-рекламний відділ, відділ міжнародних зв’язків, Центр вивчення спадщини Острозької академії, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

Студенти грали у «Старий монастир»

29 вересня 2010

У Національному університеті «Острозька академія» 28 жовтня Братство спудеїв організувало традиційну квест-гру «Старий монастир» для студентів першого курсу.
Назва «Старий монастир» пояснюється тим, що у XVII-XVIII столітті у приміщенні академії перебував орден монахів-капуцинів. Під час археологічних розкопок у підземеллях будівлі були знайдені поховання монахів.

Змагання поєднували у собі елементи гри «Форт Буаяр» та дух історичного минулого Острозької академії. У грі взяли участь шість команд із різних факультетів. Їм довелося пройти за визначеним маршрутом у супроводі пари ведучих, одягнених у чорні мантії та виконати певні завдання. Гра відбувалася після настання темряви. Приміщення Старомонастирського корпусу Острозької академії освітлювалося лише за допомогою свічок. Маршрут учасників розпочинався з підземелля, в котрому знаходяться поховання монахів-капуцинів. Окрім ведучих та команди, в коридорах можна було зустріти привид Гальшки Острозької, горбатого монаха, почути брязкіт кайданів. Перемогу в грі здобула команда факультету політико-інформаційного менеджменту.