*

Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, відділ кадрів, інформаційно-рекламний відділ, відділ міжнародних зв’язків, Центр вивчення спадщини Острозької академії, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

Як все починалося...

27 жовтня 2010

Вечір спогадів, що проходив 27 жовтня у Національному університеті «Острозька академія», в рамках відзначення 16-річчя з дня його відродження, зібрав чисельну аудиторію Люди, котрі стояли біля витоків відродження Острозької академії розповіли про те, як проходило становлення освітнього закладу з його давніми культурно-історичними традиціями у буремні 90-ті роки.

Ініціатива проведення цього заходу належить студентам факультету політико-інформаційного менеджменту. Вони запропонували розглянути історію академії з іншого ракурсу: не з огляду звичних історичних фактів про фундаторів академії з роду князів Острозьких, а через призму її відродження у роки незалежності України. Упродовж вечора спогадами ділилися перші працівники ще на той час Острозького колегіуму. Вони розповіли про все, що було найпершим та найголовнішим для Острозької академії: перший указ Президента України, відкриття першого факультету, перша Інавгурація, перші студенти, перша науково-практична конференція та багато іншого. «Спочатку вищі ешелони влади відмовилися сприяти відродженню академії, аргументувавши, що створення вищого навчального закладу в провінційному містечку є профанацією вищої освіти. Тож, вся робота лягла на плечі когорти ентузіастів, які пройнялися ідеєю відбудови академії», – пригадує проректор з адміністративно-господарської частини НаУОА Микола Грищук, який на той час займав посаду Острозького міського голови.