Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, відділ кадрів, інформаційно-рекламний відділ, відділ міжнародних зв’язків, Центр вивчення спадщини Острозької академії, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

Громадська рада при МОН України за участю представника від Острозької академії обговорила програми духовно-морального спрямування

27 лютого 2010

Відбулося засідання Громадської ради при Міністерстві освіти і науки України з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями, членом якої є декан гуманітарного факультету, професор Василь Жуковський. Під час засідання члени ради розглянули питання впровадження навчально-виховних програм духовно-морального спрямування у дошкільних закладах.

Учасники засідання також обговорили проміжні результати роботи робочої групи з укладання навчальної програми з християнської етики для учнів 7-9 та 10-12 класів, що здійснюється на базі Острозької академії; підготовки до проведення конкурсу «Юні знавці Біблії» для школярів 1-11 класів, що пройде на базі Острозької академії 13 квітня , а також до конкурсу «Учитель року» в номінації «Учитель предметів духовно-морального спрямування», який відбудеться в Острозькій академії 12-14 травня за участю методистів усіх обласних інститутів післядипломної освіти України.

У засіданні взяли участь народний депутат України Володимир Марущенко, Голова Державного комітету з питань національностей та релігій Юрій Решетніков, представники Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, духовних і світських навчальних закладів та Інституту релігійної свободи.