Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, відділ кадрів, інформаційно-рекламний відділ, відділ міжнародних зв’язків, Центр вивчення спадщини Острозької академії, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

Ораторське мистецтво в Острозькій академії

26 лютого 2010

Острозька академія здавна славилася своїми риторами: викладач академії XVI століття Захарія Копистенський острозьких ораторів порівнював з відомим грецьким промовцем Демосфеном. Тому не випадково кафедра української філології за підтримки дистрибуційного центру «Видавництво «Читай у Рівному» та Братсвта спудеїв НаУОА оголосили проведення  обласного ораторського конкурсу  на тему: «У чому моя цінність для держави?», присвяченого Міжнародному дню рідної мови.

«Слово, –  як вважає  голова журі конкурсу доктор філологічних наук, професор Іван Миколайович Хом’як, – це основа нашого духовного буття, це основа нашої культури, нашої державності. Тому, коли ми говоримо, що любимо нашу Батьківщину, то без знання рідної мови це не зовсім серйозно сприймається». Учні загальноосвітніх шкіл, студенти вищих навчальних закладів Рівного та області змагалися у вмінні чітко, правильно, оригінально та аргументовано висловлювати свою позицію і своє розуміння того, у чому їхня цінність для держави. Дипломом першого ступеня було нагороджено школярку Катерину Коротчук, ученицю  одинадцятого класу Степанської  загальноосвітньої школи. На думку переможниці, Україна – це не лише відомі люди та імена, кожен з нас має свою цінність для держави, і на таких конкурсах ми можемо це продемонструвати, хоча б своїми промовами, а згодом, можливо, і діями.