День французької культури в Острозькій академії

23.02.2010

22 лютого в Острозькій академії стартували урочистості, присвячені святкуванню тижня факультету романо-германських мов. Відзначати почали «смачно», адже у понеділок студенти першого курсу представили на широкий загал велику різноманітність смачних та вишуканих страв канадської, американської, британської кухонь. Щоб задовольнити смаки кожного спудея, ярмарок багатонаціональних делікатесів проводитимуть впродовж всього тижня.

23 лютого студенти запропонували скуштувати французьких страв. Окільки студенти факультету вивчають французьку мову як другу іноземну, то вівторок проголосили днем французької культури. Всі заходи у цей день присвячувалися французьким традиціям . Зокрема у рамках святкування тижня факультету кафедра індо-європейських мов проводила конкурс декламування французької поезії. Взяти участь у конкурсі мали нагоду всі студенти, хто вивчає або на належному рівні володіє французькою. Літературний вечір розпочали зі славнозвісного «Ноттердам де Парі».На заході були присутні представники деканату, викладачі, студенти та гості. «Французька – це мова культури, пісень та поезії. Ідея самого дійства полягала в тому, щоб показати багатогранність французької поезії.  Головне завдання студентів – не просто декламувати вірші, а показати  власне бачення  контенту, смислового наповнення, інтерпретація студентами поезії Жака Пребера, Поля Верлена, Гійома Апполінера», – розповіла організатор заходу Світлана Білецька. Кожний вірш був інтерпретований на свій манер. Глядачам до уваги представили інсценізовані твори, пісні та звісно ж поезію.

Гостям свята вручили на пам’ять кольорові листівки з французькими крилатими висловами та побажаннями.