Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, відділ кадрів, інформаційно-рекламний відділ, відділ міжнародних зв’язків, Центр вивчення спадщини Острозької академії, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

В Острозькій академії обговорили перспективи та загрози української демократії

21 квітня 2010

17 квітня 2010 року в Острозькій академії пройшла Всеукраїнська студентська наукова конференція «Перспективи та загрози демократії у постпомаранчевий період в Україні». Це одна перша конференція такого типу, яку проводила кафедра політології. Участь у ній взяли студенти з Миколаєва, Дніпропетровська, Одеси, Чернівців, Рівного, Луцька, Острога та інших міст України.

Метою конференції було визначити можливі сценарії розвитку демократичних процесів в Україні після «помаранчевої революції» 2004 року, визначити суть та траєкторії еволюції політичного режиму, вплив подій 2004 року на політичну активність українців, особливість та динаміку абсентеїзму в Україні тощо.

Окрім роботи на конференції , усі учасники мали нагоду оглянути історичні місця Острога та побувати у музеї Острозької академії.