Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, відділ кадрів, інформаційно-рекламний відділ, відділ міжнародних зв’язків, Центр вивчення спадщини Острозької академії, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

Чергова порція творчості від Жадана та Ірванця

20 вересня 2010

Відомі письменники Олександр Ірванець та Сергій Жадан 20 вересня у Національному університеті «Острозька академія» презентували свої нові літературні доробки. Обидва романи вийшли в один і той самий час у видавництві «Фоліо». Самі письменники зазначають, що книги дещо схожі й внутрішньо, адже кожна з них розповідає про речі, яких насправді не існує. Олександр Ірванець розцінює свій презентований твір «Хвороба Лібенкрафта» як чорне фентезі: «Так може здатися на перший погляд чи не всім, хто прочитає роман. Але він багато в чому філософський, а може й навіть психологічний, адже хвороба, про яку я власне веду мову, дозволяє побачити сутність речей, сутність життя». Твір також містить чимало роздумів про суспільство та людину як його елемент.

Сергій Жадан останні чотири роки писав винятково вірші. Саме тому він вирішив збалансувати свою творчість і все ж видати прозовий твір. Новий роман під назвою «Ворошиловград» розкриває цікаві історичні аспекти становлення Луганщини та розвиток донбаської ідентичності. До того ж, автор розповідає про зародження джазу та соулу на цій території.