В академії презентували навчальну програму з християнської етики

15.09.2010

В Острозькій академії 15 вересня відбулася презентація навчальної програми з основ християнської етики.

Ще у 2006 році між усіма релігійними конфесіями були узгоджені вимоги до такої програми, і лише у 2010 цей проект отримав гриф Міністерства освіти і науки України. Над навчальною програмою активно працювали науковці не лише Острозької академії, а й Українського Католицького університету, Київського університету ім. Б. Грінченка, вчителі основ християнської етики. Під час презентації співавтори окреслили основні засади та особливості вивчення цього курсу вже за новою програмою. За їх словами, основою має бути Біблія та інші християнські джерела, які не суперечать Святому Письму. Відтак факультативний курс християнської етики виконуватиме світоглядну, історико-культурологічну та науково-пізнавальну функції. «Ця невелика книга – революційна у вивченні курсу християнської етики, – говорить один із співавторів програми декан гуманітарного факультету Василь Жуковський, – Вона дозволить християнській моралі стати потужною виховною ідеологією, яка матиме на меті змінити наше суспільство».

Інші співавтори програми – доцент кафедри релігієзнавства Острозької академії Світлана Филипчук та вчитель основ християнської етики, заступник директора Мізоцького навчально-виховного комплексу Рівненської області Наталія Лахман відзначили довершену структуру програми, її тематичну наповненість, яка сприятиме формуванню свідомої та відповідальної особистості, створенню належних морально-етичних умов для самопізнання, самореалізації.