Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, відділ кадрів, інформаційно-рекламний відділ, відділ міжнародних зв’язків, Центр вивчення спадщини Острозької академії, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

Результати виборів голови Братства спудеїв та нові повноваження БС

13 вересня 2010

Цього року, на відміну від попередніх, у виборах голови Братства Спудеїв міг узяти участь кожен студент Острозької академії. Ще одним із новаторств стало утворення  виборчих дільниць, які працювали з 9:00 до 15:30. Їх відвідало 474 виборці, голоси яких розподілилися між чотирма кандидатами. З відривом у 73 голоси переміг Ігор Дорош,  студент 4 курсу економічного факультету, Сидорець Олексій зайняв друге місце із 149 голосами, третє – посіла Свиріпа Ольга (66 голосів).

Як зазначив нині чинний голова Братства, згідно із законом Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо питань студентського самоврядування, Острозька академія потребує дієвого органу студенського самоврядування. У зв’язку з цим Братство Спудеїв планує змінити свій статус незалежної громадської організації на орган студенського самоврядування, підпорядкований Національному університету «Острозька академія». Внаслідок цього БС розширить поле своєї активності і отримає більше можливостей для підтримки студенської молоді університету. Зокрема, без погодження із органом студенського самоврядування не зможе відбуватися: відрахування спудея з ВНЗ, переведення студента, який навчається за контрактом, на навчання за державним замовленням, призначення заступника декана (проректора), який відповідає за роботу зі студентами, поселення студентів в гуртожиток та виселення з гуртожитку, затвердження нормативних документів з питань студентських містечок та гуртожитків для проживання студентів та аспірантів.