Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, редакційно-видавничий відділ, відділ зв’язків з громадськістю, Центр вивчення спадщини Острозької академії, відділ працевлаштування, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на шістнадцяти престижних спеціальностях.

Факультети
Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

Підсумки літературного конкурсу «Витоки»

11 жовтня 2010

Національний університет «Острозька академія» при фінансовій підтримці професора Манітобського університету Ореста Цапа та інформаційній підтримці газети газети «День» уже п’ятий рік поспіль проводять для молодих людей (віком від 14 до 28 років) літературний конкурс «Витоки». Цього року він відбувався в таких номінаціях: поезія, проза, фентезі, твори для дітей, драматургія, літературознавство і літературна критика. Участь у конкурсі беруть автори практично з усіх регіонів України і навіть з-за кордону, які пишуть українською мовою. Не був винятком у цьому плані і цьогорічний конкурс.

Журі конкурсу підбило його підсумки. Переможцем у номінації «Поезія» стала Ю. В. Мусаковська (Львів) за цикл поезій «Маленький Париж і великий кураж». Спеціальною премією «Майстерність» у цій номінації відзначені О. Вербицька та А. Познякова (усі – мешканці м. Львова). Також у цій номінації заохочувальні премії будуть надані А. Білому (м. Кривий Ріг Дніпропетровської області) та Ю. Скороді (м. Долина Івано-Франківської області).

У номінації «Проза» переможцем стала Г. Костенко (м. Одеса) за цикл оповідань «Медуза у хмарах». Заохочувальні премії у цій номінацї отримають А. Кравець (м. Ніжин Чернігівської області), К. Газізянова (м. Старокостянтинів Хмельницької області), Ю. Лисак (смт. Торчин Луцького району Волинської області).

Переможцем у номінації «Драматургія» стала О. Пухонська (м. Тернопіль) за п’єсу «Злодійка», а заохочувальну премію отримає Б. Ліпич (м. Кам’янець-Каширський Волинської області)

У номінації «Твори для дітей» - В. Назарук за оповідання «Коли я казку розкажу…». Премію «Майстерність» отримає П. Катеринич (с. Любиковичі Сарненського району Рівненської області). Заохочувальними преміями в цій номінації відзначені Н. Бондарчук (м. Дубляни Львівської області) та О. Гадецький (с. Соколово Червоноармійського району Житомирської області).

У номінації «Фентезі» вирішено не визначати переможця, а надати заохочувальні премії М. Рожанській (м. Черніїв Тисм’янецького району Івано-Франківської області) та І. Килютику (с. Терешківці Гороківського району Волинської області)

Переможцем у номінації «Літературна критика» став М. Якубович (м. Нетішин Хмельницької області) за розвідку «Слово не просто так: література «острову арабів». А заохочувальні премії в цій номінації отримали О. Бєлявцева (м. Красилів Хмельницької області), Р. Жаркова (с. Лати Перемишлянського району Львівської області), М. Карповець (м. Березне Рівненської області) та Н. Круглик (с. Білашів Здолбунівського району Рівненської області).

Як бачимо географія переможців залишається досить широкою. Хоча переважають представники україномовних регіонів. В принципі, це зрозуміло. Цього разу досить потужно була представлена поезія молодих людей з Львівщини.

Роботи переможців, а також тих учасників конкурсу, які отримали премію «Майстерність», будуть опубліковані в п’ятому випуску альманаху «Витоки». Нагородження переможців, а також учасників конкурсу, які отримали спеціальні та заохочувальні премії, відбудеться в Національному університеті «Острозька академія» 16 листопада о 12.00 у залі засідань вченої ради.

На жаль, всеукраїнський конкурс «Витоки», який зорієнтований на виявлення та підтримку літературних талантів серед української молоді, залишається чи ж не єдиним конкурсом такого типу. Хотілося б, щоб в Україні ситуація змінилася у цій сфері. Тому що, справді, талановитої молоді в нас чимало. Однак на неї не дуже звертають увагу.