Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, відділ кадрів, інформаційно-рекламний відділ, відділ міжнародних зв’язків, Центр вивчення спадщини Острозької академії, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

Невідомий Шевченко

01 квітня 2010

Члени Острозької міської організації Спілки Української Молоді в Україні вирішили показати публіці іншого Шевченка – ближчого до нас і водночас далекого, відкрити Шевченка-художника, Шевченка-людину, а не кумира.

Імпреза «Невідомий Шевченко», проведена для студентів Національного університету «Острозька академія» та гостей, розпочалася показом відеопрезентації мистецьких творів Тараса Григоровича.

До нас дійшло понад 240 поетичних творів Тараса Шевченка, а мистецьких (олійних картин, акварелей, сепій, офортів, малюнків) у кілька разів більше – майже 1200. Сама ця кількість свідчить про його глибоку любов до малярства. Отож, милуватися було чим.

На імпрезі пролунала розповідь і про особисте життя поета, про яке останнім часом розвелося багато спекуляцій. Ведучі розповіли про перше кохання Тараса – Оксану Коваленко, згадали Ганну Закревську, Варвару Рєпніну, актрису Катю Піунову, і останнє нещасливе кохання поета – Лукерію Полусмак. Прикро, але справжня народна слава і жіноча любов прийшли до Тараса Шевченка тільки після його смерті.

На завершення імпрези відбувся перегляд художнього фільму про Кобзаря з розповіддю про його дитячі роки. Невідомий Шевченко став ближчим, але, як і всі генії, незбагненним до кінця.