Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, відділ кадрів, інформаційно-рекламний відділ, відділ міжнародних зв’язків, Центр вивчення спадщини Острозької академії, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

Про Острозьку академію – у Любліні

08 листопада 2010

Упродовж чотирьох днів жителі міста Любліна (Польща) мали можливість знайомитись з українською культурою у рамках акції «Ukraina w Centrum Lublina» (4-7 листопада). Цьогоріч з ініціативи групи студентів та аспірантів-українців із люблінських університетів під керівництвом отця доктора Стефана Батруха відбувалася низка заходів, спрямованих на поширення знань у Польщі про Україну. Мешканці міста ознайомилися з роботами українських майстрів лялькарства, брали участь у конкурсах з українознавства, слухали українську музику у виконанні гуртів зі Львова, знайомилися з фотороботами, українським кіно тощо. Ключовим епізодом, який доповнював культурну складову акції, стали дебати на тему: «Як популяризувати Україну в Польщі?», за участю консулів України в Любліні й Хелмі та інших почесних гостей. У центрі міста на великому екрані відбувався показ фільмів про Україну, де також презентували й фільм про найстаріший навчальний заклад східнослов’янських земель – Острозьку академію. Цей навчальний заклад представляв у Польщі студент магістеріуму історії НаУОА Артем Жуков.
 
За словами голови студентського самоврядування Люблінського католицького університету ім. Яна Павла ІІ Любомира Шерстюка, Люблін є типовим студентським містом, де здобувають освіту близько 600 українців. Роль студентства у створенні позитивного іміджу України за кордоном неабияка, а тому, насамперед, завдання українських вишів – формувати національно свідомих та високоінтелектуальних громадян, які б вступали до навчальних закладів не лише Польщі, а й інших європейських країн і таким чином творили якісне обличчя України у світі. Також магістрант сподівається на реалізацію двосторонніх проектів із Острозькою академією.
 
Голова Фундації духовної культури пограниччя, отець доктор Стефан Батрух стверджує, що українці самі мають вирішити чи потрібно проводити такі акції в Україні для популяризації Польщі. Якщо ж студенти Острозької академії започаткують цю традицію, то вона буде радо підтримана як українською діаспорою в Польщі, так і самими поляками.