Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, відділ кадрів, інформаційно-рекламний відділ, відділ міжнародних зв’язків, Центр вивчення спадщини Острозької академії, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

Острозька академія зробила ще один вагомий внесок у розвиток транскордонного співробітництва України та Польщі

06 листопада 2010

У Національному університеті «Острозька академія» 5-6 листопада відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Транскордонне українсько-польське співробітництво у контексті перспектив європейської інтеграції України». Конференція проходила у рамках Міжнародного науково-просвітнього проекту «Від локального добросусідства до міжнародного партнерства. Європейські дні добросусідства-2010» і мала на меті залучити науковців та практиків-викладачів, наукових співробітників, аспірантів, представників державних органів влади та громадських організацій з України, Польщі й Німеччини до вирішення актуальних проблем транскордонного співробітництва.

«Поки наші політики будуть між собою домовлятись, то на нижчому рівні люди, можливо, бізнесмени і ті міста, які знаходяться в пограниччі швидше встановлять контакти. І коли Україна буде вступати до Європейського союзу, то це буде просто здійснення формального акту, тому що насправді вона вже буде в Європейському Союзі», – зазаначив під час вітального слова ректор Національного університету «Острозька академія», професор Ігор Пасічник.

Обговорюючи різні проблеми та виклики транскордонного співробітництва України і Польщі, виникла ідея створення спільного українсько-польського центру дослідження країн Центрально-Східної Європи. «Ми вважаємо, якщо ідея створення такого центру знайде серед учасників конференції підтримку, то, з одного боку, це буде вагомий практичний результат нашої сьогоднішньої роботи, а з іншого боку, ми закладатимемо потужні перспективи подальшої наукової інтеграції в дослідженні як внутрішньополітичних, так і міжнародних аспектів євроінтеграції» – зауважила декан факультету політико-інформаційного менеджменту Руслана Каламаж.