Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, відділ кадрів, інформаційно-рекламний відділ, відділ міжнародних зв’язків, Центр вивчення спадщини Острозької академії, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

Микола Жулинський прочитав лекцію першокурсникам

01 вересня 2010

Першу лекцію першокурсникам «Україна в сучасному світі» уже традиційно прочитав відомий український науковець, директор Інституту літератури ім. Т.Г Шевченка, академік Острозького академічного братства Микола Жулинський.

Микола Григорович говорив про шлях, який потрібно пройти Україні для того, щоб зайняти гідне місце на світовій арені. Для цього необхідною умовою, на його думку, є консолідація української нації. Цей процес стане можливим лише за умови відродження та розвитку української культури, мови, традицій та звичаїв.

Зовсім неочікуваним для Миколи Жулинського став подарунок, який з нагоди ювілею, вручив йому ректор Ігор Пасічник від імені студентів та професорсько-викладацького складу Острозької академії. Миколі Григоровичу подарували його портрет, де на задньому фоні зображені ілюстрації із «Кобзаря» Тараса Шевченка та визначні архітектурні пам’ятки Острога.