Vivat інавгурантам Острозької академії

31.08.2009

Інавгурація-2009 – урочиста церемонія посвяти першокурсників у спудеї Національного університету «Острозька академія» відбулася 30 серпня.

Студентами Українського Оксфорду стало понад 500 юнаків та дівчат, які представляють усі регіони України. У заході традиційно взяли участь театралізовані герої: засновники Острозької академії – князь Василь-Костянтин Острозький та княжна Гальшка Острозька, видатні діячі Острозького освітньо-культурного осередку – Іван Федорович та Герасим Смотрицький. У присутності професорсько-викладацького складу університету, гостей та батьків першокурсники склали присягу спудея Острозької академії.

«Дорогі першокурсники, Ви обрали шлях українського інтелігента та будівника України. Вам особливо пощастило, адже Острозька академія має статус автономного дослідницького навчального закладу, що дає можливість усім вам брати участь у науково-дослідній роботі та стажуватися у провідних університетах зарубіжжя. Я надзвичайно вами пишаюся, адже ви – майбутнє України» – зазначив під час вітального слова, ректор Національного університету «Острозька академія», професор Ігор Пасічник.

Першокурсників також привітав директор Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка, співголова Наглядової ради НаУОА, академік Острозького академічного братства Микола Жулинський. «Я не міг уявити, що пройде певний час і ми у своїй незалежній державі відбудуємо цю унікальну освітню й наукову святиню нашого народу. Історія Острозької академії – це історія України, історія великих подвижників. Навчатися в Національному університеті «Острозька академія – велика честь адже це один з не багатьох університетів, який продовжує класичну традицію європейських вищих навчальних закладів, що полягає у формуванні вільної особистості. Я бажаю Вам успіхів, шановні першокурсники, щоб Ви гордо несли ім’я українського студента, якому відкриватимуться найширші обрії» – сказав Микола Григорович.

Також на урочисту церемонію посвяти завітали голова Рівненської облдержадміністрації Віктор Матчук, начальник обласного управління освіти і науки Іван Вєтров, міський голова Острога Тарас Пустовіт, протектор НаУОА Роман Василишин, співголови Наглядової ради НаУОА Любомир Буняк та Микола Степурко. Ігор Пасічник відповідно до рішення Вченої ради Острозької академії за особливий внесок у розвиток національної освіти, науки і культури нагородив Віктора Матчука найвищою відзнакою Національного університету «Острозька академія» – срібною медаллю «Князь Василь-Костянтин Острозький». Крім цього, ректор університету Ігор Пасічник вручив мантії викладачам Острозької академії, що захистили кандидатські та докторські дисертації, після чого вони склали присягу викладача Острозької академії.

Після церемонії Інавгурації за участю почесних гостей відбулося відкриття комплексу художньої галереї у відреставрованих підземеллях старомонастирського корпусу.

За словами керівника Центру вивчення спадщини Острозької академії Світлани Дарчик, Острозька академія є єдиним навчальним закладом в області, де знаходиться галерея такого типу. «ЇЇ функція полягатиме у формуванні високих естетичних смаків студентів, адже випускник Острозької академії – це не лише висококваліфікований фахівець, а й людина, яка обізнана у сфері мистецтва», –  стверджує Світлана Дарчик.