До теми лінгвістичних досліджень в Острозі

29.05.2009

29 травня у Національному університеті «Острозька академія» відбулася Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Мовна особистість у соціо- та психолінгвістичному аспектах», організована студентами та викладачами факультету романо-германських мов. На пленарному засіданні учасників конференції привітали проректор з навчально-виховної та наукової роботи, професор Петро Кралюк, декан факультету романо-германських мов, доцент Світлана Новоселецька та студентський декан цього ж факультету Сергій Кравчук.

У роботі конференції взяли участь близько 80 студентів, які представляли такі провідні українські університети, як Національний університет «Острозька академія», Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича, Національний гірничий університет, Луганський національний університет ім. Тараса Шевченка, Львівський національний університет ім. Івана Франка, Національний університет «Львівська політехніка», Кам’янець-Подільський національний університет ім. Івана Огієнка, Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника тощо.

Засідання конференції відбувалися у чотирьох секціях, у яких молоді науковці мали змогу презентувати свої творчі доробки у галузях прикладної лінгвістики, соціолінгвістики, компаративістики, методики викладання іноземних мов, літературознавства та політичної лінгвістики.

«Лінгвістичні дослідження в Острозькій академії мають довгу історію. Саме у стінах Академії у 1581 році було здійснено перший переклад Біблії церковно-слов’янською мовою; при цьому перекладачі використовували оригінальні древньоєврейські, грецькі та латинські тексти, – зауважив у вітальному слові професор Петро Кралюк. – Дуже приємно, що у наш час ці традиції відновлюються і завдяки проведенню подібнихконференцій пожвавлюється наукова робота саме у сфері лінгвістичних досліджень».