Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, відділ кадрів, інформаційно-рекламний відділ, відділ міжнародних зв’язків, Центр вивчення спадщини Острозької академії, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

Культурний проект Європи обговорювали в Острозі

27 квітня 2009

24-25 квітня в Національному університеті «Острозька академія» відбулася Міжнародна наукова конференція «Проблеми культурної ідентичності в ситуації сучасного діалогу культур». Ця конференція періодично проводиться в Острозі, і традиційно присвячена новим аспектам цієї проблематики. Цього разу для обговорення учасники конференції обрали надзвичайно актуальні проблеми як для сучасної Європи, так і України, об’єднані темою «Проблеми ідентичності та культурний проект Європи».

Науковці та студенти, які приїхали до Національного університету «Острозька академія» практично з усіх регіонів України (Києва, Львова, Івано-Франківська, Донецька Харкова, Одеси, Рівного та ін.), а також запрошені польські дослідники цієї проблематики з Ягеллонського університету в Кракові, Університету М. Кюрі-Склодовської в Любліні та інших внз розглянули основні аспекти європейської та української ідентичності. Перевага цієї конференції полягала у її інтердисциплінарному характері. Своє бачення того, що таке європейська ідентичність, в чому полягає суть Європи, де проходять її межі, як співвідносяться між собою українська та європейська ідентичності представили філософи, культурологи, соціологи, політологи, філологи та ін.

Організатори конференції переконані, що актуальність теми конференції зумовлена загальним станом сучасної культури та культурною ситуацією в сучасній Європі та Україні. Науковці констатують, що сучасна людина відчуває загрозу власній ідентичності, невпевненість у ній та її своєрідну роздробленість. Стверджують також і те, що в епоху глобалізації, як називають наш час, національна ідентичність руйнується наднаціональними структурами та транснаціональними утвореннями.

Тому науковці, які зібралися в Острозі, обрали для дискусії такі проблеми, як сучасні стратегії ідентичності, міжкультурна комунікація в Європі, проблеми ідентичності в Україні, ідентичність Чужого та чужі ідентичності в Європі, ментальна географія Європи та ін. За результатами проведення конференції планується видати збірник наукових праць.