Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, відділ кадрів, інформаційно-рекламний відділ, відділ міжнародних зв’язків, Центр вивчення спадщини Острозької академії, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

В Острозькій академії створять місце для закоханих

23 вересня 2009

Студенти Національного університету «Острозька академія» розмалюють паркан студентського парку біля наукової бібліотеки у стилі концептуального графіті.
Ідея прикрасити стіни паркану виникла у ректора академії Ігоря Пасічника. За його словами, біля старовинних мурів, які оточують парк, колись побудували котельню, через що довелося зруйнувати частину давніх стін. Це було за часів функціонування у теперішніх приміщеннях академії школи-інтернату. Згодом котельню також зруйнували, а частину паркану збудували із силікатної цегли. Ці стіни дещо псують загальний вигляд студентського парку біля наукової бібліотеки і не зовсім вписуються в архітектурний ансамбль Острозької академії. Відтак, студентам, які займаються образотворчим мистецтвом, графіті запропонували створити на стінах яскраві та естетичні образи. «Особисто в мене є ідея, що саме зобразити на цих стінах. Однак, це має бути студентська ініціатива. Тому рішення концепції зображень тільки за нашими спудеями. Хотілося б, щоб малюнки були естетично привабливими, легкими та світлими для сприйняття», – говорить Ігор Пасічник. Крім цього, біля стін планується  висадити польові квіти і створити свого роду місце для закоханих. Як зазначив Ігор Пасічник, це місце матимуть право відвідувати лише закохані студенти, щоб освідчитися в своїх почуттях.
Процес створення студентського «райського куточку» на території парку координують директор культурно-мистецького центру Дар’я Швая та голова Братства спудеїв Анна Тімуш. За їх словами, чимало  студентів академії хочуть долучитися до втілення цієї ідеї. Тепер, головне завдання, яке стоїть перед ними – визначитися з остаточною концепцією і починати роботу.