Засідання Консорціуму Українських університетів та Варшавського університету в Острозькій академії

22.06.2009

19 червня у Національному університеті «Острозька академія» відбулося IV засідання Консорціуму Українських університетів та Варшавського університету. У рамках засідання академію відвідали ректор Варшавського університету Катажина Халасінська-Мацуков, проректор Варшавського університету Влодзімєж Ленгауер, керівник студій Східної Європи при Варшавському університеті Ян Маліцкі, а також ректор Волинського національного університету ім. Л. Українки Ігор Коцан, проректор Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка, ректор Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, ректор Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, ректор Кам’янець-Подільського національного університету ім. І. Огієнка, ректор Житомирського державного університету ім. І. Франка та ректор Рівненського державного гуманітарного університету. Почесним гостем зустрічі був генеральний консул республіки Польща у Луцьку Янік Томаш.

Створення консорціумів університетів – новий крок до оптимізації навчального процесу, що полегшує організацію обмінних програм між студентами та викладачами навчальних закладів, сприяє обміну науковим досвідом шляхом створення спільних наукових центрів, дослідницьких лабораторій, спільної видачі наукових праць.

Національний університет «Острозька академія» ще з 2005 року входить до складу Консорціуму Українських університетів та Варшавського університету. Будучи одним з ініціаторів його створення, Острозька академія бере активну участь в обміні науковим досвідом з учасниками консорціуму.

На засіданні учасники розробили план подальшої співпраці, розглянули пропозиції надання стипендій та організації конференцій за участю студентів та викладачів університетів-членів Консорціуму, запровадження спільного конкурсу написання книги на тему пропольсько-українських питань. Також до складу об’єднання за спільною згодою його дійсних членів було прийнято Житомирський державний т університет ім. І. Франка.

Під час зустрічі було підписано угоду про створення регіональної асоціації університетів Великої Волині, до складу якої увійшли Національний університет «Острозька академія», Волинський національний університет, Житомирський державний та Рівненський державний гуманітарний університети. У рамках діяльності асоціації передбачені проведення спільних наукових досліджень, обмін науковим досвідом, студентами та викладацькими кадрами.