Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, відділ кадрів, інформаційно-рекламний відділ, відділ міжнародних зв’язків, Центр вивчення спадщини Острозької академії, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

Світло пам'яті Уласа Самчука

20 вересня 2009

20 вересня у селі Дермань відбулося літературно-мистецьке свято під назвою «Дерманський світильник», присвячений пам’яті видатного українського письменника Уласа Самчука. Участь у святі взяли також викладачі та студенти Острозької академії. Під час заходу першим проректором університету Петром Кралюком була презентована збірка творів Уласа Самчука «Чого не гоїть огонь», нещодавно видана в Острозькій академії.

«Дерманьський світильник» проходить у Дермані вже вдев’яте. Саме це місце вибрано не випадково, адже саме у Дермані народився та виріс майбутній письменник. Цього року у програму свята входив святковий концерт, на якому відбулося нагородження письменників обласною літературною премією ім. світочів. Цьогорічним лауреатом премії за роман «Суднотроща» стала голова Рівненської Спілки письменників України Лідія Рибенко.

На заході зібралося багато літераторів і діячів культури та науки, які у своїх виступах порушували різноманітні злободенні теми, а саме сучасного стану літератури, глибини вивчення творчої спадщини Уласа Самчука та ще одного українського письменника Бориса Тена, намагалися подати власні зразки розв’язання проблемних ситуацій в українському суспільстві. Письменник Михайло Слабошпицький наголосив на тому, що в Україні на сьогоднішній момент панує кризове становище. Віктор Баранов, поет та прозаїк, звернув увагу присутніх на те, що «простір правди звужується і звужується. Телебачення та газети продовжують зомбувати населення».

Ці та багато інших думок, що пролунали під час свята, мали на меті сколихнути громадську думку та підштовхнути, принаймні, декого з присутніх задуматися, хто для них був Улас Самчук та що він їм залишив.