Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, відділ кадрів, інформаційно-рекламний відділ, відділ міжнародних зв’язків, Центр вивчення спадщини Острозької академії, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

У День Святого Миколая Олександр Мороз зробив Острозькій академії подарунок

19 грудня 2009

Народний депутат України подарував академії книги під редакцією мистецтвознавців Ігоря Грабаря та Миколи Врангеля «Системний аналіз та упорядкування живопису, скульптури та архітектури на теренах Східної Європи», передмова до яких була написана 7 грудня 1909 року. Історична та культурна цінність праці у тому, що у ній досліджуються речі, пов’язані з Україною, а не Малоросією, зокрема із Софіївським собором, іншими церквами нашої країни, історією та процесом розпису пам’яток архітектури.

Ректор Національного університету «Острозька академія», Ігор Пасічник, подякував Олександрові Морозу за дорогоцінний подарунок, запевнив, що він справді потрапив у надійні руки, і висловив думку про початок особистої колекції депутата в університеті. Також Ігор Пасічник запропонував лідерові Соціалістичної партії стати лектором Острозької академії.

Оскільки будь-яке свято не обходиться без подарунків, то Святий Миколай від НаУОА подарував Олександрові Морозу срібний перстень князя Василя-Костянтина Острозького.