Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, відділ кадрів, інформаційно-рекламний відділ, відділ міжнародних зв’язків, Центр вивчення спадщини Острозької академії, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

Екс-міністр оборони Анатолій Гриценко прочитав лекцію в Острозькій академії

14 грудня 2009

14 грудня Острозьку академію відвідав народний депутат, автор понад ста наукових праць, колишній Міністр оборони, кандидат на пост Президента України Анатолій Гриценко. Студентам університету гість прочитав лекцію «Проблеми сучасної України та її місце у світі».

Однією з таких проблем Анатолій Гриценко назвав вищу освіту, а саме вступ до вищого навчального закладу за пільгами. Мовляв, це тягне країну вниз. Натомість пропонує пільги незахищеним верствам населення безпосередньо після вступу – підвищена стипендія, гуртожиток і т. д.

Ще однією з болючих проблем України, на думку політика, є корупція, яка несумісна з демократією, тому його метою і є повна ліквідація корумпованості.
Окрім розмов щодо проблем України, Анатолій Гриценко поділився зі студентами своїм баченням про сучасну геополітичну ситуацію та місце України у світі. Нестандартні погляди та новаторські підходи завжди з повагою та цікавістю сприймаються в Острозькій академії, тому після лекції студенти задали Анатолію Степановичу свої запитання.

На знак подяки за «цікаву й неординарну лекцію» та напам’ять про приїзд до Острозької академії перший проректор університету Петро Кралюк вручив Анатолію Гриценку книги творів Уласа Самчука, видані в університеті.