Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, відділ кадрів, інформаційно-рекламний відділ, відділ міжнародних зв’язків, Центр вивчення спадщини Острозької академії, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

Колекція книг ім. М. П. Ковальського передана у наукову бібліотеку Острозької академії

12 серпня 2009

Наукова бібліотека Національного університету «Острозька академія» отримала в дар унікальну колекцію книг ім. Миколи Павловича Ковальського, передану його донькою Іриною Миколаївною Ковальською-Павелко. Це понад три тисячі унікальних за широтою тематики та ретроспекції видань.

Колекція включає вітчизняні та зарубіжні монографії, спеціальні періодичні видання, матеріали наукових та науково-практичних конференцій, а також методичні документи, навчальні посібники, матеріали науково-дослідних розробок з питань історії, літератури, бібліографічні покажчики, словники, путівники, статистичні видання та енциклопедії, календарі, науково-популярні брошури, видання класиків української та зарубіжної літератури.

Особливий інтерес для науковців представляє зібрання видань, що відображають становлення та розвиток науки в Україні у ХХ столітті, перші вітчизняні спеціалізовані журнали, роботи талановитих українських істориків, які дають уявлення про внесок українських вчених у розвиток вітчизняної науки.

Наукова бібліотека Острозької академії за участю своїх провідних фахівців розпочала створення довідково-бібліографічного апарату, основу якого складає електронний каталог, фундаментальної колекції ім. М. П. Ковальського. Унікальність та інформаційна цінність такого довідково-бібліографічного апарату полягає у наявності описів документів українською, російською, польською, німецькою та іншими мовами, аналітичних описів з періодики, описів глав, розділів, параграфів. У каталозі представлена широка видова та жанрова палітра краєзнавчих видань, книг з автографами та дарчими написами. Завдяки колекції ім.  М. П. Ковальського національна наука одержала широкий репертуар наукових праць провідних вчених.

Ректор Острозької академії Ігор Пасічник та професорсько-викладацький склад університету висловлюють щиру подяку Ірині Миколаївні Ковальській-Павелко за надану для широкого загалу читачів можливість – вичати цінні літературні надбання від старовинних фоліантів до сучасних видань.