Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, відділ кадрів, інформаційно-рекламний відділ, відділ міжнародних зв’язків, Центр вивчення спадщини Острозької академії, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

Українські вечорниці в університеті

11 червня 2009

Веселими піснями, танцями та діалогами 10 червня розпочались «Українські вечорниці» − звітний концерт Культурно-мистецького центру  в Національному університеті «Острозька академія». Вечір проходив у дусі колишніх досвіток, коли дівчата збирались попрацювати та провести разом час, особливо взимку або восени.

Виступи скрипалів, хору, танцювальних колективів та співаків  відбувалися за сюжетом, у якому спостережливий глядач міг впізнати героїв відомих українських  літературних творів. На вечорницях був дивакуватий Стецько з твору «Сватання на Гончарівці» Григорія Квітки-Основ’яненка, герої Івана Нечуя-Левицького Лаврін і Мелашка тощо. Присутні також могли почути яскравий та колоритний діалог баби Палажки з бабою Параскою, поспівчувати нещасній красуні в турецькій неволі та дізнатися про особливості сватання в Україні.

Дівчата уже не збираються за спільною працею, залишилася лише традиція, яку успішно продовжують студенти Острозької академії.