Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, відділ кадрів, інформаційно-рекламний відділ, відділ міжнародних зв’язків, Центр вивчення спадщини Острозької академії, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

Микола Томенко прочитав лекцію острозьким студентам

10 квітня 2009

Національний університет «Острозька академія» 9 квітня відвідав заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко.

Під час зустрічі зі студентами та професорсько-викладацьким складом Микола Томенко прочитав відкриту лекцію на тему: «Микола Гоголь – історик України» з нагоди 200-річчя від дня народження письменника. За словами Миколи Томенка, інформаційно-просвітницький проект «Гоголь та Україна» стартував у березні цього року з ініціативи благодійного фонду «Справедлива Україна». Проект передбачає ознайомлення з доробком Миколи Гоголя у сфері української історії та культури. До ювілею фонд провів  кампанію соціальної реклами «Гоголь та Україна», яка була розміщена в семи містах України, що пов’язані з життям та творчістю Миколи Гоголя, зокрема, у Києві, Полтаві, Ніжині, Запоріжжі. Водночас, за словами віце-спікера, через фінансову кризу держава не реалізувала всі бюджетні програми, які були заплановані до ювілею письменника.

Також під час зустрічі відбулася презентація диску «Живі голоси. Класика української літератури», ініціатором створення якого є також Микола Томенко. Уперше диск представили громадськості ще торік до Дня Незалежності України. На ньому розміщені архівні записи письменників, які читають власні поезії. Ці записи вдалося віднайти у приватних колекціях Павла Тичини, Максима Рильського, Володимира Сосюри, Миколи Вінграновського, Василя Стуса, а також у фондах Національної радіокомпанії України.

Студенти мали можливість поставити Миколі Томенку питання, які стосувалися як безпосередньо тематики зустрічі, так і сучасної політичної ситуації в Україні загалом.
Наприкінці зустрічі ректор Національного університету «Острозька академія» Ігор Пасічник подарував Миколі Томенку книжку викладача академії Валерія Войтовича «Амазонка. Богиня-Діва-Воїн».