Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, відділ кадрів, інформаційно-рекламний відділ, відділ міжнародних зв’язків, Центр вивчення спадщини Острозької академії, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

Нестандартне мислення Анатолія Свідзинського в Острозькій академії

09 квітня 2009

У Національному університеті «Острозька академія» відбулася зустріч з видатним фізиком-теоретиком, новелістом та колишнім ректором Волинського національного університету ім. Лесі Українки Анатолієм Свідзинським.

На зустрічі зі студентами Анатолій Свідзинський презентував власну книгу «Синергетична концепція культури». Як фізик-теоретик він розробив досить оригінальний підхід до вирішення культурних та цивілізаційних питань, а також продемонстрував прекрасний приклад нестандартного критичного мислення.

Під час виступу пан Анатолій розповів про власний життєвий шлях, щоб ближче ознайомити студентів зі своїми думками та стимулами до вивчення проблем, порушених у книзі. Присутні мали змогу заглибитися в історію радянських репресій крізь призму однієї родини, почути приклади неординарних особистостей, котрі виходили за межі наявних культурних умовностей.

Ініціатором організації такої зустрічі стала головний редактор газети «День» Лариса Івшина, котра упродовж багатьох років співпрацює з Острозькою академією. Пані Лариса теж була сьогодні гостем університету, побувавши разом зі студентами на зустрічі з Анатолієм Свідзинським. Лариса Олексіївна сказала, що її кожного разу приємно радує можливість послухати цю унікальну особистість. «Вам пощастило бачити українського мудреця», – з такими словами звернулася Лариса Івшина до студентів, а також, будучи цього разу у ролі слухача, задала запитання панові Анатолію стосовно того, як він рекомендує вчити і навчатися.

«Нашу освіту нищить формалізм і неповага до свободи думки», – відповів Анатолій Свідзинський. Проте в Острозькій академії інтелект та здатність до критичного мислення ставляться понад усе. Можливо, саме тому пан Анатолій запропонував ще раз зустрітися зі студентами та Ларисою Олексіївною восени і присвятити зустріч читанню поезій свого дядька – видатного поета Володимира Свідзинського.