Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Наукові здобутки Сергія Бабича презентували в Острозькій академії

07.04.2009

У Національному університеті «Острозька академія» відбулась презентація  книги  Сергія Бабича «Творчість Мелетія Смотрицького у контексті раннього українського бароко». Це друковане видання кандидатської дисертації вченого, захищеної  у 2002 році. Книга довго йшла до читача, але була все-таки видана цього року за сприяння  кафедри української літератури ім. академіка  М. Возняка Львівського національного університету імені Івана Франка.  На жаль, автор уже не побачив видання своєї книги, оскільки хвороба забрала його життя.

Сергій Бабич працював на кафедрі української літератури Рівненського державного гуманітарного університету. Те, що презентація його наукової праці відбулася саме в Острозькій академії, не є дивним. Адже досліджував Сергій Бабич постать Мелетія Смотрицького, чиє життя та діяльність тісно переплелися з Острозькою академією.

Своїми думками та спогадами про цього науковця поділилися зі студентами та викладачами академії проректор з навчально-виховної та наукової роботи, професор Петро Кралюк, кандидат філологічних наук Лідія Зелінська, а також члени родини Сергія Бабича.

Монографія вченого-медієвіста «Творчість Мелетія Смотрицького у контексті раннього українського бароко» – це нове прочитання творчості Мелетія Смотрицького, розглянуте крізь призму  нових наукових підходів.