Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, відділ кадрів, інформаційно-рекламний відділ, відділ міжнародних зв’язків, Центр вивчення спадщини Острозької академії, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

Наукові здобутки Сергія Бабича презентували в Острозькій академії

07 квітня 2009

У Національному університеті «Острозька академія» відбулась презентація  книги  Сергія Бабича «Творчість Мелетія Смотрицького у контексті раннього українського бароко». Це друковане видання кандидатської дисертації вченого, захищеної  у 2002 році. Книга довго йшла до читача, але була все-таки видана цього року за сприяння  кафедри української літератури ім. академіка  М. Возняка Львівського національного університету імені Івана Франка.  На жаль, автор уже не побачив видання своєї книги, оскільки хвороба забрала його життя.

Сергій Бабич працював на кафедрі української літератури Рівненського державного гуманітарного університету. Те, що презентація його наукової праці відбулася саме в Острозькій академії, не є дивним. Адже досліджував Сергій Бабич постать Мелетія Смотрицького, чиє життя та діяльність тісно переплелися з Острозькою академією.

Своїми думками та спогадами про цього науковця поділилися зі студентами та викладачами академії проректор з навчально-виховної та наукової роботи, професор Петро Кралюк, кандидат філологічних наук Лідія Зелінська, а також члени родини Сергія Бабича.

Монографія вченого-медієвіста «Творчість Мелетія Смотрицького у контексті раннього українського бароко» – це нове прочитання творчості Мелетія Смотрицького, розглянуте крізь призму  нових наукових підходів.