Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, відділ кадрів, інформаційно-рекламний відділ, відділ міжнародних зв’язків, Центр вивчення спадщини Острозької академії, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

Політологи Острозької академії дали оцінку потенціалу внутрішнього конфлікту в Україні

03 червня 2009

4 червня відбулася чергова презентація ШПА «Поліс» на тему «Аналіз потенціалу внутрішнього конфлікту в Україні». Ця тема є актуальною у сьогоднішні кризові дні і для України, і для всього світу. Зважаючи на те, що наша держава знаходиться в особливо важкому стані і звідусюди лунають думки про назріваючий соціальний вибух, у рамках школи і було вирішено дослідити це питання.

За основу дослідження було взято індикатори визначення внутрішньої напруги у державі, які використовує Фонд для миру («Found for peace»). Індикатори стосуються трьох сфер суспільно-політичних відносин: соціальної, економічної та військово-політичної. Кожна сфера включає у себе ще кілька показників, за якими виставляється сукупна оцінка.

За результатами аналітичного дослідження, Україна знаходиться у зоні попередження соціального вибуху. Вітчизняні політологи передбачають пік напруги на осінь 2009 р. Основними передумовами можливих протестних акцій є високий рівень корупції, переважаюча частка тіньової економіки, великий розрив між середніми доходами найбідніших та найбагатших, криміналізація суспільства, глибока економічна і політична криза тощо. Загалом, вище зазначені причини і раніше існували в Україні (окрім політичної кризи), проте сьогодні вони є визначальним фактором виникнення соціальних протестів, оскільки помітне різке незадоволення та абсолютне несприйняття населенням влади та її діяльності.

Наприкінці презентації дослідження викладачі та студенти мали змогу поставити запитання молодим аналітикам та висловити свої зауваження і думки стосовно цієї проблеми.