Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, відділ кадрів, інформаційно-рекламний відділ, відділ міжнародних зв’язків, Центр вивчення спадщини Острозької академії, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

Презентація книги «Іван Федоров: життя в еміграції» у Львові

30 грудня 2008

29 грудня у Львівському музеї давньої української книги відбулася презентація монографії наукового співробітника Національного університету «Острозька академія» Ігоря Мицька «Іван Федоров: життя в еміграції».

На презентації були присутні працівники Львівських музеїв, галереї мистецтв, викладачі вищих навчальних закладів Львова, представники засобів масової інформації. Інтерес до цієї монографії у Львові викликаний не лише тим, що в грудні 2008 року виповнилося 425 років з часу смерті Івана Федорова, а й тим, що львів’яни шанують цього культурного діяча, вважаючи його своїм.

Презентацію відкрив відомий мистецтвознавець, Герой України, лауреат премії імені Т. Г. Шевченка, директор Львівської картинної галереї Борис Возницький. У своєму виступі він звернув увагу на роль Івана Федорова в розвитку українського друкарства й культури загалом. Доктор філософських наук, проректор Національного університету «Острозька академія» Петро Кралюк говорив про те, що монографія Ігоря Мицька дає можливість по-новому глянути на особу Івана Федорова як саме на українського культурного діяча. Він також сказав, що зараз у Національному університеті «Острозька академія» підготовлене енциклопедичне видання «Острозька академія», яке скоро побачить світ. Усім бажаючим були роздані диски з електронною версією цього видання. Завершив презентацію Ігор Мицько, який розповів про свою роботу над книгою, а також відповів на питання.

Під час презентації виникла спонтанна дискусія щодо походження герба та родових коренів Івана Федорова. Зокрема, була висловлена оригінальна версія щодо його походження із земель, які зараз належать Словацькій Республіці. Учасники презентації також дізналися, що найближчим часом презентована монографія Ігоря Мицька буде перевидана у Львові.