Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, відділ кадрів, інформаційно-рекламний відділ, відділ міжнародних зв’язків, Центр вивчення спадщини Острозької академії, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

Острозька академія здійснила випуск українських богословів

25 червня 2008

У Національному університеті «Острозька академія» відбулося вручення дипломів магістрам спеціальності «богослів’я». На сьогодні в Україні це один з унікальних випусків, оскільки вдруге вищий навчальний заклад підготував магістрів такої спеціальності.

Врученню дипломів передувала божественна літургія, на якій були присутні високодуховні гості з області: Єпископ Рівненський і Брацлавський Онуфрій та Митрополит Рівненський і Острозький Євсевій. Після літургії розпочалася урочиста церемонія вручення дипломів бакалаврам спеціальності «філософія», спеціалістам та магістрам спеціальності «релігієзнавство» та магістрам спеціальності «богослів’я». вручення дипломів відбувалося у Студентсько-викладацькому храмі преподобного Федора Острозького.

Церемонія традиційно розпочалася з молитви. Випускники та гості разом з церковним хором співали «Отче наш» та «Царю небесний», після чого ґрадуанти склали урочисту обіцянку випускника Острозької академії.