Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, відділ кадрів, інформаційно-рекламний відділ, відділ міжнародних зв’язків, Центр вивчення спадщини Острозької академії, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

Когнітивну лабораторію в Острозькій академії очолив науковець зі Швеції

24 грудня 2008

Цього року при кафедрі психолого-педагогічних дисциплін створилася лабораторія когнітивної психології, яку очолив доктор психологічних наук університету Упсала, що в Стокгольмі, Ульф Фредрік Джонсон. Керівник лабораторії є відомим науковцем у світі та має величезний досвід в організації роботи подібних дослідницьких проектів за кордоном. Саме в Острозькій академії вперше українські студенти мають змогу отримати такі знання. Науковий інтерес доктора Джонсона лежить в полі дослідження метакогнітивних процесів людини. Численні його публікації у престижних міжнародних виданнях стосуються метапам'яті, особливостей процесу вивчення нового матеріалу, оцінок вивченого і т.д.

Лабораторія когнітивної психології наразі реалізовує декілька експериментальних досліджень у зазначеному напрямку. Такі ж експерименти проводяться паралельно і студентами університету Упсала, що дасть можливість здійснити деякі крос-культурні зрізи.

Планується, що у лабораторії будуть проводитись експериментальні дослідження того, яким чином людина організовує інформацію про дійсність та використовує її для регуляції своєї життєдіяльності. Ця загальна спрямованість буде конкретизована у спеціальних дослідницьких проектах, що розроблятимуться студентами-бакалаврами спеціальності «психологія», задіяними у роботі лабораторії. Ці дослідження ляжуть в основу їх бакалаврських тез і подальших наукових досліджень. На основі результатів лабораторних досліджень буде опубліковано наукові статті у вітчизняних та міжнародних виданнях, що дасть можливість оприлюднити отримані результати на широкий загал.